5 knižných tipov na rok 2023

5 knižných tipov na rok 2023

Rok 2023 a je tu a s ním aj čas na množstvo nových a vzrušujúcich kníh! Ak ste knihomoľ alebo len hľadáte inšpiráciu pre svoju ďalšiu čítanie, tu je 5 tipov na knihy, ktoré by ste rozhodne nemali premeškať v roku 2023. 👇 Navyše týmito nadčasovými kúskami potešíte všetkých milovníkov kníh a o vianočné darčeky tak máte postarané! 🎁 Ak vás nejaká kniha zaujala, stačí kliknúť na jej meno.

1. “The Silent Patient” od Alex Michaelides 

Táto psychologická trilerová kniha získala vysoké hodnotenia a bola označená za jednu z najlepších kníh roka 2019. Príbeh sa točí okolo Alicia, ktorá je obvinená z vraždy svojho manžela a odvtedy sa odmieta vyjadrovať. Kriminálny psychológ Theo sa rozhodne zistiť, čo sa v skutočnosti stalo, a tak sa vydáva na cestu plnú tajomstiev a prekvapení.

2. “Svedectvá” od Margaret Atwood 

Táto pokračovacia kniha ku kultovej knihe “The Handmaid’s Tale” je očakávaná už dlhú dobu. V knihe sa dozvieme viac o svete Gileadu a o osudoch Offred, Moirine a Aunt Lydia. Ak ste fanúšikom dystopianých románov alebo len milujete skvelý príbeh plný zvratov, určite si túto knihu nenechajte ujsť.

3. “Chlapci z Nickelu” od Colson Whitehead

Táto kniha získala Pulitzerovu cenu a je založená na skutočných udalostiach. Príbeh sa odohráva v 60. rokoch v segregationistickom Južnom štáte a pojednáva o mladom chlapcovi menom Elwood, ktorý je poslaný do reformnej školy pre “chlapcov s problémami”. Elwood sa spolu s ostatnými chlapcami snaží prežiť v neľudských podmienkach a bojovať proti korupcii a nespravodlivosti.

www.martinus.sk

4. “V korunách stromov” od Richard Powers

Táto kniha bola označená za jednu z najlepších kníh roka 2018 a získala množstvo ocenení. Príbeh sa točí okolo skupiny ľudí, ktorí sa dostanú do kontaktu s drevami a pochopia ich dôležitosť pre zachovanie planéty. Každá z postáv má svoj vlastný príbeh a sú spojení cez svoju lásku k drevám a boj za ich záchranu. Táto kniha je skvelou kombináciou prírodných opisov, vzrušujúceho deja a hlbokého filozofického rozmýšľania.

5. “Daisy Jones and The Six” od Taylor Jenkins Reid

Táto kniha je písaná vo forme rozhovoru a pojednáva o živote skupiny hudobníkov v 70. rokoch. Skupina Daisy Jones and The Six bola jednou z najúspešnejších skupín svojej doby, ale ich rýchly vzostup bol sprevádzaný množstvom konfliktov a tajomstiev. Táto kniha je plná hudby, lásky, rivalít a zvratov, takže ak máte radi hudobné príbehy, určite by ste si ju mali prečítať.

Toto je len pár tipov na knihy, ktoré by ste rozhodne nemali premeškať v roku 2023. Či už ste fanúšikom trilerov, dystopianiek, hudobných príbehov alebo prírodných opisov, určite sa medzi týmito titulmi nájde niečo pre vás. Nezabudnite si vyhradiť dostatok času na čítanie a nechajte sa unášať do sveta fantázie a dobrodružstva.

Viac pdoobných tipov nájdete v našej kategórii literatúra. 🙂

 

Photo by Sincerely Media on Unsplash

Zazdieľaj to s priateľmi
Back to top