fbpx

Ako pripraviť batáty

Ako pripraviť batáty

Batáty sú skvelá príloha k mnohým jedlám, ak ich chcete pripraviť správne vyskúšajte niektorý z týchto spôsobov:

  1. Varenie vo vode:

    Batáty očistite a nakrájajte na kolieska alebo štvorce. Vložte ich do hrnca s vodou a pridajte štipku soli. Priveďte vodu do varu a potom znížte teplo na stredné a nechajte batáty variť približne 15-20 minút, alebo kým nie sú mäkké. Potom ich vyberte z vody a nechajte ich vychladnúť. Ak chcete batátovú kašu, pridajte pár kúskov masla, mlieko a dobre rozpučte a zmiešajte. Pozor, nepoužívajte tyčový mixér!

  2. Pečenie:

    Očistite batáty a nakrájajte ich na kolieska alebo štvorce. Zmiešajte ich s olivovým olejom, soľou a korením podľa chuti. Rošt na plechu vystlite papierom na pečenie a vložte naň batáty. Pečieme v rúre vyhriatej na 190 °C približne 30-40 minút, alebo kým nie sú zlatistej farby a mäkké.

  3. Grilovanie:

    Očistite batáty a nakrájajte ich na kolieska alebo štvorce. Rovnako ako pri pečení ich zmiešajte s olivovým olejom, soľou a korením podľa chuti. Vložte ich na gril a grilujte približne 15-20 minút, alebo kým nie sú zlatistej farby a mäkké.

Akonáhle sú batáty pripravené, môžete ich podávať takmer s čímkoľvek. Sú skvelé samotné alebo s rôznymi omáčkami a korením podľa chuti.

Ako teda vidíte, existuje mnoho spôsobov, ako pripraviť batáty a všetky sú jednoduché a chutné. Skúste rôzne spôsoby a vyberte si ten, ktorý vám najviac vyhovuje. A nezabudnite, že batáty sú skvelou prílohou k mnohým jedlám a môžu byť prípravované na mnoho spôsobov, takže ich skúste pridávať do svojich obľúbených receptov namiesto klasických zemiakov.

Ďalšie recepty a zaujímavé tipy nájdete na našom webe v kategórii recepty.

Zazdieľaj to s priateľmi
Back to top