fbpx

Bicykel – ako si vybrať ten správny?

Bicykel – ako si vybrať ten správny?

Neviete si vybrať správny bicykel? Poradíme vám ako na to!

Cyklistika sa v poslednom období teší mimoriadnej obľube. Niektorí ľudia využívajú bicykle ako pravidelný dopravný prostriedok na ceste za svojimi povinnosťami. Iní po náročnom pracovnom týždni hľadajú relax, no zároveň chcú zostať stále aktívnymi. Na bicykli vás netrápia dopravné zápchy a z jeho sedla môžete sledovať aj okolité krásy mesta či prírody. Cyklistika vám ponúka všetky tieto výhody, a preto sa nečudujeme, že je taká populárna. Výber správneho bicykla však nie je taký jednoduchý ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. 

Mestský bicykel 

Ak ste sa rozhodli netrčať viac v ranných kolónach cestou do práce alebo do školy a chcete zároveň chrániť životné prostredie, bicykel je pre vás určite tou správnou voľbou. Mestský bicykel je v posledných rokoch mimoriadne obľúbený. Auto necháte zaparkované doma a vy si užívate spanilú jazdu po mestskej džungli. Vychutnajte si cestu parkom, nákupy na trhu či vyzdvihnutie zásielky na pošte bez stresu za volantom auta. 

Ponuka mestských bicyklov

Skladací bicykel

V poslednom období sú práve skladačky skvelou alternatívou k mestským bicyklom. Sú ľahké a praktické. Viete si ich zložiť a previezť sa pár zastávok autobusom alebo zobrať so sebou na výlet autom. Ich uskladnenie je veľmi praktické, a preto sú vhodné aj pre tých, ktorí doma nedisponujú veľkým odkladacím priestorom. SKLADACÍ BICYKEL TILT 100 ČIERNY BTWIN

 

Ponuka skladacích bicyklov

 

Cestný bicykel

Milujete jazdenie po ceste? V prípade, že si vyberiete cestný bicykel, o túto vášeň zaručene neprídete. Tieto bicykle sú určené práve na pretekársku jazdu. Lacnejšie poskytujú výborné pohodlie a komfort, no z drahších cestných bicyklov doslova srší rýchlosť. Majú dlhší posed a sú určené na športovú cestnú cyklistiku. Špičkové cestné bicykle si udržiavajú neuveriteľnú tuhosť materiálu a váhu okolo 6-7 kg. Pre tieto bicykle sú charakteristické predovšetkým hladké plášte a nízko položené, zahnuté riadidlá. 

Odporúčame cestný bicykel

Cestný bicykel

Horský bicykel

Pre tých, ktorí obľubujú jazdu v teréne je najvhodnejšou variantou práve tento druh bicyklov. Táto kategória je najrozšírenejšia zo všetkých. Rámy horských bicyklov sú spravila rôzne tvarované a nižšie položené ako je to pri cestných bicykloch. Horské bicykle sa od ostatných bicyklov odlišujú predovšetkým odpružením – môžu byť celoodpružené alebo majú odpruženú len prednú vidlicu. Každopádne, v oboch prípadoch vám odpruženie poskytuje lepší zážitok z vašej jazdy. 

Ponuka horských bicyklov

Ak uvažujete nad kúpou nového bicykla, musíte sa v prvom rade rozhodnúť, na aké účely ho chcete využívať. Bude to rekreačné bicyklovanie po meste alebo ste zástancom náročnejších trás po lese či ceste? Zodpovedzte si na tieto otázky a výber sa vám zúži na konkrétnu kategoriu bicyklov. Potom už bude záležať len na vašom farebnom vkuse a finančných možnostiach. Široký výber kvalitných bicyklov nájdete =>TU<=

 

 

Zazdieľaj to s priateľmi
Back to top