fbpx

Efektívne chudnutie z pohodlia domova

Efektívne chudnutie z pohodlia domova

Štíhla postava je snom mnohých z nás. Vyšportované, pevné telo však nie je samozrejmosťou. Často sa za krásnymi tehličkami skrývajú mesiace driny a odopierania si. Bez námahy to proste nejde. Doba je však uponáhľaná a nie každý z nás stíha popri pracovných povinnostiach pravidelnú návštevu fitness centra. Ak aj vy patríte k tým, ktorí nemajú čas na fitko, no napriek tomu by ste sa radi cítili vo svojom tele lepšie, máme pre vás niekoľko tipov na posilňovacie náradie, s ktorým si môžete zacvičiť aj doma. 

Kardio na úvod

Každý správny tréning by mal začať zahriatím sa. Kardio má hneď niekoľko výhod ako napríklad to, že pomáha spaľovaniu tukov či znižuje stresové vypätie. Aby bolo vaše kardio cvičenie účinné, je dôležité vybrať si takú aktivitu, ktorá vás bude baviť. Ak si myslíte, že si potrebujete hneď kúpiť bežiaci pás, ste na omyle! Na efektívne kardio vám bohato stačí obyčajné švihadlo!

Ponuka švihadiel

Posilňovacia guma

Toto posilňovacie náradie je malým zázrakom. Dokážete si ho so sebou zobrať kdekoľvek, je super skladné a čo je najlepšie, precvičíte s ním úplne celé telo. Posilňovacia guma je skutočne skvelým parťákom na domáce cvičenie. Na trhu nájdete množstvo druhov, ktoré sa od seba líšia predovšetkým odporovým levelom materiálu či rukoväťami. S týmto pomocníkom však precvičíte ruky, ramená, chrbát, hrudník, brucho, zadok, stehná aj lýtka! Posilňovacie gumy či expandéry sú jednoducho must have a zaručene nesmú chýbať vo vašom domácom fitku!

Posilňovacie gumy

Posilňovacia guma

Malé, ale šikovné

Presne také sú jednoručky. Na to, aby ste si vybudovali svaly nepotrebujete veľké závažie. Stačí vám vytrvalosť, odhodlanie a správne náčinie. S jednoručkami si budete budovať nielen svalovú hmotu, ale aj funkčnú silu. Sú cenovo dostupné a viete ich využívať na množstvo spôsobov. Môžete ich použiť ako pri dynamickom, tak aj pri silovom cvičení. Jednoručky sa líšia okrem hmotnosti aj materialom, nakoľko môžu byť vyrobené z plastu, gumy, liatiny alebo chrómovej ocele. Ak s cvičením začínate, odporúčame začať s nižšími váhami a postupne, podľa vašich skúsenosti a fyzickej zdatnosti, pridať do svojho repertoáru aj ťažšie váhy. 

Jednoručky

Chudnutie s jednoručkou

Cvičenie, ktoré vás bude baviť

Cesta za vysnívanou postavou je v mnohých prípadoch náročná, no ak si zvolíte správne náčinie, môže to byť aj zábava. Trampolína je presne tým cvičebným náradím, s ktorým sa zabavíte, ale aj poriadne zapotíte. Skákaním na trampolíne nadobudnete nielen svalovú, ale aj kostnú hmotu. Pravidelne používanie nízkej trampolíny je jedným z najúčinnejších aeróbnych cvičení! Minimálne polhodina na trampolíne posilňuje vaše telo, spaľuje tuk a redukuje vašu hmotnosť. Na trampolíne posilníte brucho, zadok, stehná, ale aj boky!

Trampolína za skvelú cenu

Činka, ktorá nemá páru

>Kettlbell< je vhodný pre mužov aj pre ženy. Je ideálnou voľbou ak chcete schudnúť, zvýšiť svoju vytrvalosť, silu a vybudovať si svalový objem. Kettlbell má predsunuté ťažisko, špeciálny tvar a široké madlo, vďaka ktorému je cvičenie vysoko účinné. Zaradte do svojho tréningového plánu cviky s kettlbelom a výsledky sa zaručene dostavia. Posilníte svoj chrbát, ruky, ale aj stehná a zadok. Sumo drepy s kettlbellom prinesú svoje ovocie!

Chudnutie doma kettlebell

Rada na záver

Ak ste sa rozhodli zmeniť svoj životný štýl, určite nesmiete poľaviť! Svoj cieľ, mať zdravšie telo dosiahnete, len ak budete mať pevnú vôľu. Táto cesta bude náročná, no so silným odhodlaním dosiahnete to, čo ste si zaumienili. Budete sa cítiť spokojne, atraktívne a pochvaly od vašich známych vám zaručene vyčaria úsmev na tvári. Práve v tomto momente si uvedomíte, že všetka tá námaha stála za to 🙂 

 

+BONUSOVÝ TIP:

Zaobstarajte si fitness náramok, či hodinky pre lepšie meranie vašich výkonov a spálených kalórií. Širokú ponuku inteligentných hodiniek/náramkov nájdete >>TU<<.

Zazdieľaj to s priateľmi

One thought on “Efektívne chudnutie z pohodlia domova

  1. Spätné upozornenie: Ako spomaliť čas - ZSTMO.sk

Comments are closed.

Back to top