fbpx

TOP 10 výrokov Andreja Danka

TOP 10 výrokov Andreja Danka

Andrej Danko – najznámejší stand up komik na Slovensku, milovaný i nenávidený. Predstavujeme vám 10 najlepších výrokov, ktoré zostanú navždy v našich srdciach. Táto legenda vody slovenskej politiky už bohužiaľ opustila, avšak knihu s jeho citátmi, spoločne s QR kódmi na konkrétne časy, kde ich povedal si môžete kúpiť tu 👇

10. “Nefeť pleseň.”

Legendárny výrok kapitána Danka, ktorým popisoval svoju konverzáciu s Petrom Pellegrinim. Ponaučenie znie: Každé písmeno vo vete je dôležité!

9. “Z naplnenia dva percenté HáDePa.”

V jednej vete namiesto stredného rodu určiť mužský a skolomiť Hrubý Domáci Produkt (HáDePé) – to dokáže len samotný majster slova Andrej.

8. “Ja si to užívam, ja sa cítim dobre.”

Americkí vedci doteraz skúmajú, čo stálo za takýmto priznaním kapitána.

7. “Keď danky, keď, danky vidíte, zase zomri sa bude smiať, ale kašlem na nich.”

Jeden z mála okamžikov, kedy si kapitán Danko uvedomil hlúposť, ktorú práve vyslovil. Pohotovo to však vyriešil tým, že urobil reklamu najpopulárnejšiemu politicko-satirickému profilu na slovenskom internete.

6. “Pán Truban si radšej holí hlavu, aby mu niekto nezobral vlas, pretože z vlasu sa dá 90 dní urobiť rozbor.”

S touto zaujímavou teóriou prišiel kapitán pred voľbami v roku 2020. Prečo by Trubanovi nemohli vziať na testy napríklad chlp z ruky Andrej nešpecifikoval, takže toto impulzívne tvrdenie zostáva doteraz hypotézou.

5. “Ja v živote nepoužívam papier keď čítam.”

Pri tomto citáte to vzdali americkí aj ruskí vedci, keďže toto suverénne tvrdenie sa nezakladá na pravde a je teda lož. Dobrý pokus, Andrej, skoro si nás všetkých okabátil.

4. “Možno keď som poboškal výložky som mal povedať, že palte do puče.”

Sebareflexia kapitána stúpala s blížiacimi sa voľbami každým dňom. V rozhovore s Michalom Sabom nakoniec vypustil túto vetu, ktorú považujeme za jednu z mála, ktorú myslel úprimne a od srdca.

3.  “Pôžičku si musíme zobrať na dve zásadné veci. Diaľnice a nemocnice – nemočnišiňusi.”

Toto skonštatovanie prinieslo Andrejovi instantný pokles volebných preferencií, ktorý sa nakoniec premietol do samotných výsledkov volieb.

2.  “Niejes dôvod sa báť, zdvíhať konečne dôchodci, dôchodkom dôchodky.”

Za týmto výrokom stála snaha kapitána získať hlasy od dôchodcov (očividne), bohužiaľ, opakované vyslovenie názvu cieľovej skupiny nakoniec nezožalo úspech a poslalo Danka na samotné smetisko dejín.

1. “Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku. Ale žiaden iný človek nedokáže rozdať toľko zla, poníženia a urážok inému, je to dané len nám, ľuďom.”

Úprimnosť tohto citátu zahriala pri srdci nejedného Slováka. Aj vďaka týmto slovám zostane kapitán navždy v našich srdiach a viaceré generácie obyvateľov Slovenskej republiky na neho nikdy nezabudnú.

BONUSOVÝ CITÁT: “Pán Sulík, viete čo je v politike tá najväčšia veľkosť? Že my si môžme dať robiť, ale nesmieme si tak zabuchnúť dvere, aby sme si raz nedali kávu.”

V tomto prípade nepomohli ani odborníci, veštby či náboženstvá. Keby mala byť definícia slova nezmysel súvetie – bude to práve toto.

 

Zazdieľaj to s priateľmi
Back to top