fbpx

Pula: starodávny klenot Stredomoria (čo vidieť a zažiť?)

Pula: starodávny klenot Stredomoria (čo vidieť a zažiť?)

V morskom objatí Istarského polostrova leží jedno z najstarších a najkrajších miest Stredomoria – Pula. Toto nádherné chorvátske mesto je prepletené históriou, kultúrou a prírodnou krásou, ktorá púta pozornosť miliónov návštevníkov z celého sveta. Pre tých, ktorí túžia zažiť zázraky minulosti a zároveň si užiť pohľad na idylické pláže, je Pula jedinečným miestom, ktoré nesklame.

Staroveké dedičstvo tohto mesta je nesmierne pôsobivé. Hlavnou dominantou Pulského prístavu je obrovský amfiteáter, známy ako Pula Aréna, ktorý je jedným z najväčších a najlepšie zachovaných rímskych amfiteátrov na svete. Každoročne sa v ňom koná festival histórie a gladiátorskych hier, ktorý priláka návštevníkov zo všetkých kútov sveta.

Pula arena

Prechádzka starými úzkymi uličkami mesta odhalí jeho autentický charakter. Historické budovy, múzeá, a pamätníky svedčia o bohatej minulosti mesta. Pula je skutočným pokladom pre archeológov a históriu milujúcich turistov.

Nie len historické, ale aj prírodné bohatstvá Puly sú úchvatné. Prírodné parky, modré jaskyne a krásne pláže lákajú k oddychu a dobrodružstvám. Návštevníci môžu objavovať útesové pobrežie, vyskúšať si potápanie alebo jednoducho relaxovať na slnkom zaliatom pobreží pri krásnych vodách Jadranského mora.

Najlepšia voľnočasová aktivita

Jednoznačne však odporúčam plavbu počas západu slnka spojenú s pozorovaním delfínov, s vynikajúcou večerou a neobmedzeným vínom a inými nápojmi a to za skvelú cenu! Na vlastné oči sme videli niekoľko delfínov v ich prirodzenom prostredí, zatiaľčo sme si vychutnávali večeru a vínko. Dostupnosť môžete skontrolovať v tomto odkaze nižšie:

Miestna kuchyňa je ďalším lákadlom Puly. Chuť tradičných chorvátskych jedál a miestnych špecialít vás určite očarí. Všetko podávajú vo veľmi príjemnej atmosfére typickej stredomorskej reštaurácie, ktorá poskytne návštevníkom nezabudnuteľný gastronomický zážitok.

Pula je však nielen mestom minulosti, ale aj súčasnosti. Mladí umelci, kreatívci a podnikatelia oživujú mesto novým duchom a moderným šarmom. Vznikajú tu inovatívne umelecké galérie, kaviarne s jedinečnou atmosférou a rôzne kultúrne podujatia, ktoré prispievajú k pulzujúcej atmosfére a bohatej spoločenskej scéne.

 

Pula je miestom, kde sa minulosť spája s prítomnosťou, kde sa históriu cítiť na každom kroku, a kde sa neustále objavuje niečo nové a vzrušujúce. Ak hľadáte kombináciu kultúry, dobrodružstva a oddychu, Pula je presne to miesto, ktoré by ste nemali prehliadnuť pri svojej ceste za poznávaním sveta. Toto nádherné chorvátske mesto je jedinečnou destináciou, ktorá vám vryje nezmazateľné spomienky do srdca.

Zazdieľaj to s priateľmi
Back to top