fbpx

Ako kúpiť Bitcoin?

Ako kúpiť Bitcoin?

Internet ponúka veľké množstvo rôznych spôsobov ako nakúpiť Bitcoin. Začiatočníkom však jednoznačne odporúčame nákup jedine cez overené online spoločnosti ako napríklad Coinbase.

Coinbase je americká firma umožňujúca nákup a predaj niekoľkých kryptomien, medzi ktorými je aj Bitcoin. Založený bol už v roku 2012 a patrí medzi najobľúbenejšie a najstabilnejšie platformy na nákup a výmenu kryptomien.

Pokiaľ s nákupom kryptomien ešte nemáte skúsenosti, Coinbase je jedna z najlepších firiem, u ktorých to môžete urobiť. Oproti iným službám tu môžete využiť na nákup platobnú kartu a nemusíte tak nervózne čakať na rôzne bankové prevody.

Nielenže je registrácia úplne zadarmo, navyše dostanete vstupný bonus 8,28 € v Bitcoinoch priamo na vašu kryptopeňaženku.

Coinbase registrácia

Aby na platforme nedochádzalo k podvodom s Bitcoinom či inými kryptomenami, po registrácií vás Coinbase vyzve na overenie vašej totožnosti. To prebieha jednoducho pomocou občianskeho preukazu a webkamery, po overení účtu už môžete nakupovať Bitcoiny cez kreditnú kartu.

Ako kúpiť Bitcoin?

Nákup Bitcoinov je veľmi intuitívny a vhodný aj pre úplnych začiatočníkov, stačí kliknúť na tlačidlo Buy / Sell.

Nákup Bitcoinov na Coinbase

A následne v okne zadať sumu v €, ktorú chcete do Bitcoinu zainvestovať. Okrem Bitcoinov na Coinbase viete nakúpiť aj iné kryptomeny, ich zoznam nájdete v samotnej webovej aplikácií.

Nákup Bitcoinov

Keďže je registrácia účtu zadarmo, treba počítať s poplatkom 3,8 % pri nákupe kryptomien. Pri rastoch, ktoré teraz kryptomeny dosahujú je to však zanedbateľná čiastka 🙂

Coinbase je skvelý vstupný bod pre všetkých krypto nováčikov a v tento moment ide o jeden z najlepších, najrýchlejších a najbezpečnejších spôsobov ako nakúpiť kryptomeny.

Zaregistrovať sa môžete >TU<.

 

 

Back to top