fbpx

Ako získať krásne zlatisté opálenie

Ako získať krásne zlatisté opálenie

Slnečné dni sú v plnom prúde a vám už určite zišlo na um, že je čas obliecť si plavky. No aby vás ihneď nespálilo a vaša pokožka si zachovala krásnu hnedú farbu, je potrebné dodržiavať určité pravidlá.

Aby sa dostavil požadovaný účinok a vy ste si povedali, že presne takúto farbu ste chceli dosiahnuť, začnite užívať prípravky obsahujúce betakarotén. Vďaka nim vás slnko nespáli a krásne opálenie vydrží naozaj dlho.

Krásne opálenie

Natierať, natierať, natierať! Vždy majte na pamäti rovnicu: čím svetlejšia pokožka, tým vyšší UV faktor a čím vyšší UV faktor, tým lepšie. Ak vyberáte opaľovací prípravok pre deti, myslite na to, že ich pokožka sa radí k tým najsvetlejším, a preto by mal byť >faktor 50+<.

Natrite sa vždy aspoň 20 minút pred tým, ako vyjdete na priame slnko. Opáliť vás môže pri akejkoľvek činnosti, preto natieranie nikdy, ale naozaj nezanedbávajte. Poctivé používanie >prípravkov< vedie k dokonalému opáleniu a zdravej pokožke. A o to vám predsa ide.

 

 

Rovnako dôležitá je aj starostlivosť o pleť po opaľovaní. Výživné a hydratačné telové mlieko, gél alebo mastička na ošetrenie spálenej pokožky sú MUST HAVE počas leta.  Ak neviete, ktoré sú tie správne, siahnite po výrobkoch s aloe vera alebo panthenolom. Dobrou prírodnou alternatívou pre spálenú pokožku je jojobový olej či bambucké maslo. Ak sa niečo také nenechádza vo vašej domácnosti použiť môžete aj všestranný kokosový olej, ktorý upokojuje podráždenú pokožku, hydratuje a krásne vonia. Odporúčame vám taktiež zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zmierňuje popáleniny.

spálilo ma

Základné pravidlá už ovládate, tak hor sa na slnko!

 

Zazdieľaj to s priateľmi
Back to top