fbpx

Jack Russell Terrier – pes, ktorý si ani na minútu neľahne

Jack Russell Terrier – pes, ktorý si ani na minútu neľahne

Duracell, energizer, malý diablik, čertisko. Nezničiteľný pes, ktorého nedokáže unaviť nič, ale že naozaj nič.  Ak patríte medzi milovníkov jackov, určite viete, prečo sme týmito slovami začali. A ak uvažujete o tom, že si takéto plemeno raz kúpite, tak si to naozaj dobre premyslite. 

Život s ním je nekonečný kolotoč

Jesť a hrať sa. Hlavne hrať sa. Od rána do večera, od večera do rána. Vystrájať, trhať hračky, hádzať loptičku, preťahovať sa lanom. Toto sú obľúbené činnosti tohto štvornohého krásavca a pri niektorých ste potrební aj vy. Radšej sa hrá s niekým ako sám, a to majte vždy na pamäti. Hračiek nikdy nie je dosť, no sú také, ktoré jackovi vydržia iba minútu. Preto vždy vyberajte tvrdšie, ktoré nepotrhá hneď, prípadne zvoľte rôzne laná. No mäkké hračky majú tiež svoje výhody. Po ich roztrhaní má jack ten najblaženejší výraz tváre.

Inteligencia level master

Jack patrí medzi najinteligentnejšie plemená. Ak sa mu budete venovať, dokáže sa naučiť naozaj čokoľvek. Sadni, ľahni či daj labku sú pre neho povely, pri ktorých sa časom začne nudiť. Preto mu musíte vymyslieť niečo náročnejšie. Dokonca trénovanie  a hlavne rozmýšľanie unaví toto plemeno viac ako dlhé prechádzky. Preto mu kúpte hračky, pri ktorých potrápi svoj psí mozog a venujte mu svoj čas. Ak ste doteraz nepočuli o trénovaní s clickerom, dávame do pozornosti.

Večerný rituál

Tak ako každý z nás má svoje rituály, inak to nie je ani pri tomto plemene. Dieru sa tentokrát nesnaží urobiť vonku, ale v pelechu či na posteli. Bez tejto večernej aktivity jednoducho nezaspí. Deti potrebujú mlieko a uspávanku, jackovi stačí priestor na hrabanie. Niektorí hrabú minútu, iní zase desať. Preto sa budete zbytočne zlostiť, robiť to neprestanú.

Jack je aj veľký maznáčik. Dokáže sa k vám pritúliť tak, že hneď zabudnete na všetky zničené veci. Dá vám toľko lásky, pohybu a zážitkov do života, že už nikdy nebudete chcieť iné plemeno. Však máme pravdu?

 

 

Zazdieľaj to s priateľmi
Back to top